Jednokotúčové stroje

Úvod Čajkaclean s.r.o.Jednokotúčové stroje

Jednokotučové stroje

                                SBO          

 

Princíp činnosti.
Jednokotúčové stroje sú základné stroje na čistenie a údržbu podláh. So širokým príslušenstvom sa dajú použiť prakticky na každé čistenie a údržbu podláh- mokré drhnutie pevných podláh, šampónovanie kobercov, odstraňovanie nánosov, leštenie, brúsenie, drátkovanie atď. Ich princíp je mechanické pôsobenie kefy na podlahu. Dodávajú sa základné stroje (pre rôzne priemery kief a nástrojov, rôznych výkonov motorov a rôznych otáčok). Podľa predpokladaných činností so strojom sa dokupuje príslušenstvo- rôzne tvrdosti kief, nádrž na čistiaci roztok, striekacie zariadenie, unášače padov, brúsnych papierov a oceľovej vlny, brúsny kotúč alebo vídiové plátky, odsávanie atď. S jednokotúčovým strojom je vhodné používať vysávač na vysatie uvoľnenej nečistory, prípadne extraktor pri čistení kobercov.

Výhody jednokotúčových strojov Ghibli.
Firma Ghibli prevzala výrobu osvedčených jednokotúčových strojov Wirbel akvizíciou tejto firmy. Stroje sú robustné, majú planétové prevodovky vyznačujúce sa dlhou životnosťou , nízkym hlukom a bezúdržbovou prevádzkou (vysokootáčkové leštiace stroje majú remeňový prevod). Vynikajúca kvalita, dobrá cena a široký sortiment strojov a príslušenstva z nich robí vhodnú voľbu pri čistení ľubovoľných priestorov. Všetky stroje Ghibli sa vyrábajú priamo v závode Ghibli pri Miláne.

Výhody jednokotúčových strojov BM2.
Firma BM2 je firma vyrábajúca priemyselné ohrievače, čistiace stroje, vysávače a jednokotúčové stroje v Taliansku neďaleko Milána . Stroje sú rovnakej konštrukcie ako stroje firmy Ghibli/ Wirbel a mnohé diely sú kompaktibilné.Sú vhodné ako lacnejšia náhrada brúsiacich strojov Ghibli/ Wirbel s vyšším výkonom motora. Vynikajúca planétová prevodovka s tromi kovovými planétovými ozubenými kolieskami má bezkonkurenčnú životnosť v tejto kategórii strojov.

 

 

Cenník a parametre strojov Ghibli Wirbel tu.

 

Použitie- príklady.

1. Mokré drhnutie tvrdých podláh
Potrebujete ľubovoľný stroj s nízkymi otáčkami, nádrž na čistiaci roztok, kefu alebo držiak padov s padom. Do nádrže nalejete čistiaci roztok, ktorý pomocou páčky a ventilu necháte stekať na kefu a podlahu vydrhnete. Môžete regulovať množstvo čistiaceho roztoku a so strojom zostávate na jednotlivých plochách podľa potreby. Po uvoľnení nečistôt je najlepšie povysávať podlahu vysávačom na vodu.
2. Šampónovanie kobercov
Potrebujete ľubovoľný stroj s nízkymi otáčkami, nádrž na čistiaci roztok, šampónovaciu mäkkú kefu. Do nádrže nalejete čistiaci roztok na koberce, ktorý pomocou páčky a ventilu necháte stekať na kefu a koberec vydrhnete. Môžete regulovať množstvo čistiaceho roztoku a so strojom zostávate na jednotlivých plochách koberca podľa potreby. Koberec je najlepšie ihneď „preprať" extraktorom.
3. Leštenie podláh
Potrebujete stroj s vyššími otáčkami a leštiacu kefu alebo držiak padov s leštiacim padom. Stroje SD- HS sú jednoúčelové leštiace stroje s vysokými otáčkami. Ich najlepšie použitie je po nanesení polymérových voskov na podlahu. Leštením podlahy vysokootáčkovími strojmi dosiahnete „wet look"- lesk s mokrým vzhľadom podlahy.
4. Odstraňovanie nánosov na podlahách
Potrebujete stroj s nízkymi otáčkami a väčším výkonom, nádrž na čistiaci roztok, kefu Tynex alebo rozrývací drôt alebo držiak padov s tvrdým padom. Odporúčame použiť prídavné závažie. Do nádrže nalejete čistiaci roztok, ktorý pomocou páčky a ventilu necháte stekať na kefu a podlahu vydrhnete. Môžete regulovať množstvo čistiaceho roztoku a so strojom zostávate na jednotlivých plochách podľa potreby. Po uvoľnení nečistôt je najlepšie povysávať podlahu vysávačom na vodu.
5. Brúsenie parkiet
Potrebujete stroj s nízkymi otáčkami a držiak brúsneho papiera. Odporúčame používať aktívne sacie zariadenie na zabránenie prášenia pri brúsení.
6. Brúsenie betónu, mramoru a kameňa
Potrebujete stroj s vyšším výkonom, carborundum disk alebo držiak vídiových plátkov s plátkami. Môžete používať nádrž na vlhčenie.