Centrálne vysávače

Úvod Čajkaclean s.r.o.Centrálne vysávače

Sistem Air   

Sistem-Air je europsky výrobca centrálnych vysávačových systémov. Systém je konštruované hlavne pre ťažké murované stavby- hrubšie steny rúrok(2,2 mm) a prvkov rozvodu, uzatvorené boxy pre sacie zásuvky vhodné na mokré omietanie, zásuvky dizajnovo vhodné k europskym elektrickým prvkom (vypínače, elektrické zásuvky). Pretože tieto výrobky dovážame priamo od výrobcu, ich cena je priaznivejšia ako pri dovoze spoza oceánu cez dalšie sprostredkovateľské firmy.

V rodinných domoch a bytoch je veľmi ťažké udržiavať čistotu na požadovanej úrovni bežnými vysávačmi. Tieto vysávače sú hlučné, niekedy majú nízky výkon a nedokonalú filtráciu. Najefektívnejšie riešenie je pomocou rozvodov a centrálneho vysávača. Pri práci si prenášate len hadicu a príslušenstvo. Nečistoty sú vedené cez potrubný rozvod do vysávača, umiestneného napr. v pivnici, garáži alebo inej technickej miestnosti. Čistenie bytu týmto spôsobom je niekoľkonásobne rýchlejšie ako prenosnými vysávačmi. Vzhľadom k tomu, že pri vysávaní dochádza len k satiu, nedochádza k víreniu prachu od výfuku z vysávača. Ako jediný vysávač nevyfukuje späť do miestnosti ani tie najmenšie čiastočky, pretože nasatý vzduch po filtrácii vyfukuje mimo objekt. Obsluha je navyše ušetrená od hluku vysávača, čo je tiež nezanedbateľná výhoda.

 

Naše služby v oblasti centrálnych vysávačov:

- Dovoz kompletného centrálneho vysávačového systému Sistem- Air priamo od výrobcu

- Realizácia centrálneho vysávania v bytoch, rodinných domoch, peniónoch, hoteloch a v priemysle na kľúč alebo šéfmontážou

- Veľkoobchod a maloobchod s kompletným sortimentom na zhotovenie centrálneho vysávania (možnosť zaslania priamo zákazníkovi)

- Bezplatné vyhotovenie ponuky na centrálne vysávanie pre byty a domy (treba zaslať pôdorysné riešenie)

- Servis centrálnych vysávačov všetkých značiek


 

CVS výhody

 

                                                  

 

 

 

7 výhod centrálneho vysávačového systému.

1. Zdravý vzduch- CVS úplne eliminuje cirkuláciu znečisteného znečisteného vzduchu v byte. Aj tá najdokonalejšia filtrácia bežného vysávača zvíri vzduch v miestnosti a vy dýchate najrôznejšie alergény.
2. Sila vysávania- niekoľkonásobne väčšia sila vysávania Vám zabezpečí kvalitnejšie čistenie za kratší čas. Keďže je centrálna jednotka umiestnená pevne, napr. v garáži, môže mať silnejší, väčší motor aj väčšiu nádobu na nečistoty ako prenosný vysávač.
3. Pohodlie a bezpečnosť- iba zasuňte ľahkú hadicu do zásuvky v stene a môžete vysávať. Žiadne prenášanie vysávača po schodoch, žiadne elektrické šnúry a vypínače. Ovládacie napätie v zásuvkách má iba 12 V a je bezpečné aj pre Vaše deti a domácich miláčikov.
4. Hodnota domu- zabudovanie rozvodu centrálneho vysávania zvýši hodnotu Vášho domu pre Vás, ale aj pri jeho prípadnom predaji.
5. Ticho- centrálna jednotka hučí niekde v garáži alebo v pivnici a Vy pri vysávaní počujete iba šum nasávaného vzduchu. Počujete zvonenie telefónu, dieťa pokojne spí a manžel môže nerušene sledovať televízny program.
6. Univerzálnosť- môžete si vybrať zo širokej škály príslušenstva na ľubovolný typ povrchu- koberce, drevenú podlahu, dlažbu, ale vyčistíte aj nábytok, kúty, radiátory, rúry či domáce zvieratá. Okrem prachu môžete vysávať aj vodu a popol.
7. Šetrenie- šetríte čas vďaka vyššiemu výkonu a jednoduchšej práci, šetríte peniaze vďaka predĺženiu životnosti Vašich podláh, lebo ich čistíte kvalitnejšie a šetrnejšie.

 

 

 

 

CVS rozvody

 

Celý rozvod vysávačovej siete je zhotovený z vysávačových rúr a prvkov firmy SISTEM- AIR. Prvky sú vyrábané v európskej metrickej norme a sú prispôsobené európskym požiadavkám murovaných stavieb (dlhá životnosť a bezporuchovosť rozvodu).
Rozvody vysávačovej siete budú zhotovené z plastových rúr o priemere 50 mm ktoré sú zabudované v podlahe, príp. v stene. Vysávačová zásuvka je ovládaná kontaktným snímačom pre dlhú a bezporuchovú prevádzku. Vysávač sa spustí zasunutím koncovky sacej hadice do zásuvky na ktoromkoľvek mieste, pričom ostatné zásuvky sú vzduchotesne uzatvorené. Pri zatvorení všetkých zásuviek ostáva vysávač vypnutý. V prípade záujmu je možné dodať hadicu s vypínačom na rukoväti a ovládanie vysávača týmto vypínačom. Zásuvky sú ovládané bezpečným napätím 12 V.
Systém je konštrukčne dômyselne riešený tak, aby nedochádzalo k upchatiu potrubného rozvodu. Rozvody majú svetlosť 50 mm, čo je viac ako dvojnásobný prierez koncoviek hadice. Prvá prekážka upchatiu je samotná flexibilná hadica s priemerom 33 mm so zúžením na koncovkách na 30 mm. Hneď za sacou zásuvkou je ostré zalomenie s ďalším zúžením, ktoré zabraňuje vniknutiu dlhých predmetov, napr. ceruzky.
Zásuvky sú estetické a v interiéri nepôsobia rušivo (viď obrázky). Na výrobu je použitý masívny plast a nedochádza ku ich deformácii ako pri niektorých konkurenčných zásuvkách. Montáž odporúčame vo výške cca 30 cm nad podlahou (v rovnakej výške ako elektrické zásuvky), je možná montáž vo výške elektrických vypínačov. V štandartnej ponuke sú biele, slonovinové zásuvky a zásuvky v imitácii hliníka.

 

 

 

     

 

        

 

CVS pre domy

Centrálna sacia jednotka.
Centrálna sacia jednotka býva umiestnená v garáži, suteréne alebo inej technickej miestnosti. Jej výkon je dimenzovaný tak, aby vysávanie bolo bezproblémové pri vysávaní na ktoromkoľvek mieste. Záručná doba je 5 rokov. V sortimente je niekoľko typov jednotiek rôznych kategorií.

Sunny  Speedy  Evox  Prime  Wally

            NAJLEPŠIA CENA                                   ŠTÝL                      LUX       SKRYTÉ RIEŠENIE PRE DOMY AJ BYTY 

 Kliknutím na jednotlivé obrázky zistíte technické parametre a ceny jednotlivých centrálnych jednotiek.

Všetky jednotky sú vyrobené v EU a sú poháňané značkovými motormi Ametek a Domel vyrobenými v EU.

 

 

Centrálny vysávač pre byty

Centrálny vysávač pre hotové stavby a byty.

V prípade hotových domov a stavieb je problematické zasekávať potrubia do sien a podláh. Sistem Air skonštruoval centrálny vysávač aj pre tieto prípady- patentovaná jednotka Jolly. Jednotka sa zaseká do steny, spojí sa s vonkajším prostredím, pripojí na elektrickú sieť a môžete vysávať. Nemusíte rozsekávať steny a podlahy z dôvodu ukladania rozvodu. V prípade väčších bytov použijete viac jednotiek.

Pre Jolly je charakteristické:

·     V podlahe a stenách nie je žiadne potrubie, sacia jednotka je vstavaná v stene.
·     Mikroskopický prach je vyfukovaný mimo byt cez ventilačné potrubie von.
·     Ľahkosť, rýchlosť, výkon a využitie má rovnaké charakteristiky ako tradičný centrálny vysávač.
·     Popísané výhody vysávacieho systému Jolly nemôžu byť porovnávané s obyčajným vysávačom.
 
Jolly
 

Jednotky pre penzióny, hotely a priemysel

            RevoJob                      MotorSeparator

 

V penziónoch a hoteloch je potrebné zabezpečiť vysoký výkon vysávania a v niektorých prípadoch aj možnosť vysávania viacerými osobami súčasne. Preto treba navrhnúť rozvod s príslušným priemerom a životnosťou (potrubie niektorými dodávateľmi označované "pre komerčné použitie" používame standardne) a vysávačové jednotky s prislúchajúcim výkonom.

V našom sortimente nájdete výkonné jedno a dvojmotorové jednotky vysokého výkonu s 230V uhlíkovými motormi ako aj zariadenia s 400 V bezuhlíkovými motormi s možnosťou zapojenia viac motorových jednotiek a separátorov s automatickým čistením filtra pre vytvorenie vysávačovej siete bez obmedzenia veľkosti.

 

 

Príslušenstvo CVS

Príslušenstvo si môžete vybrať zo širokej škály.

Väčšinu príslušenstva dovážame od priamych výrobcov a dodávame viacerým montážnym firmám na Slovensku. Môžete si vybrať príslušenstvo, ktoré Vám vyhovuje a za priaznivé ceny. Všetko príslušenstvo je vyrobené v EU.

Katalog príslušenstva s cenami tu.

 

Svojpomocná montáž

Sunnyset/ Speedyset/ Turboset
kompletný centrálny vysávačový systém v jednej sade
  Ponuka pre svojpomocnú montáž a montáž Vašimi remeselníkmi.

Ponúkame niekoľko sád, kde nájdete kompletný materiál na centrálny vysávač.

 

V sade nájdete:

 

- Centrálnu jednotku

 - Kompletný materiál na rozvod PVC d 50 mm – dĺžka rozvodu 20-36 m, 3,4 alebo 5 sacích zásuviek- pre rodinné domy všetkých veľkostí

- Príslušenstvo na vysávanie s hadicou 7-9 m, držiakom na stenu
- Montážny návod, možnosť zaškolenia
- Možnosť rozšírenia až na 11 sacích zásuviek s dlhším rozvodom, možnosť pridania štrbinových zásuviek VacPan

 

- Možnosť úpravy sady podľa Vašich podmienok
 
 

Zoznam sád s cenami tu.
eshop